Közeleg az Országos Szuperliga döntője

A Digi VSK vízilabdacsapat a Bukaresti Steauaval találkozik az Országos Szuperliga idei döntőjében.

Az első két mérkőzés időpontja:

1. meccs – Szombat (május 13.), 11 óra
2. meccs – Vasárnap (május 14.), 11 óra

Mindkét mérkőzés a Bukaresti Steaua medencében lesz. A harmadik és a negyedik meccset a nagyváradi Ioan Alexandrescu medencében rendezik.

A Steaua az alapszakaszban az első helyen végzett, míg a Digi VSK a második lett. Idén négyszer találkozott a két csapat, ebből a Steaua 3-szor tudott nyerni.

A legutolsó találkozó a Román Kupa döntője volt, amit a bukarestiek nyertek meg, 10-5-re.

Marcu András

A Körösvidéki Múzeum Napjai – program

Május 16 és 21 között 21. alkalommal rendezik meg a Körösvidéki Múzeum Napjait.

Program:

Május 16, kedd

– 11:30-12:00 Hivatalos megnyitó
– 12:10-13:00 Könyvbemutatók
Helyszín: Barokk Palota (Körösvidéki Múzeum, régi székhely)
– 17:00 Dokumentum fotó tárlat:
Vasile Dorolţi: Emberek és keresztek
Remus Ţiplea: Vallási felekezetek
Helyszín: Barokk Palota (Körösvidéki Múzeum, régi székhely, Művészeti részleg)

Május 18, csütörtök – A Múzeumok Nemzetközi Napja

– 17:00-17:30 Hivatalos beszédek
– 17:45-18:30 Ideiglenes tárlatok az új székhelyen:
– A gyapjú világa: A Chişinău-i (Moldvai Köztársaság) Népművészeti és Történelmi Múzeumától
– Etnographica – Népviseleti grafikai tárlat a Debreceni Déri Múzeumtól
– 18:45-19:30 Ideiglenes tárlatok:
– Fekete József adománya (Körösvidéki Múzeum)
– Nagyváradi festők és szobrászok a Körösvidéki Múzeum gyűjteményében (1950-1980)
– Nistor Coita grafikus tárlata(1943-2013) (A Bukaresti Kortárs Művészeti Múzeumtól)
Helyszín: A Körösvidéki Múzeum új székhelye (Armatei Române utca 1/A szám, A és A1 épületek)
Belépni csak meghívóval lehet.

Május 21, vasárnap

– 18:30 Antonio Vivaldi, Évszakok hangverseny, a Mille Fiori kamarazenekar előadásában. Tagok:

Andrada Ciupeiu – szóló, hegedű
Giordano Filomena – hegedű
Ramona Raţiu – brácsa
Timea Solange – gordonka
Felolvasó: Tudor Ciupeiu

Helyszín: A Körösvidéki Múzeum új székhelye (Armatei Române utca 1/A szám)
135 hely van. Jegyeket ingyenesen lehet igényelni a múzeum irodájában (Traian Lalescu utca 1.szám, a F.C. Bihor stadionnal szemben).

Marcu András

Változások a 12-es vonalon

Május 15., hétfőtől a “Partenie Cosma” buszmegálló nem fog működni mivel május 15 és 25 között aszfaltoznak a Sucevei utcán, az Avram Iancu utca és a Decebal sugárút között.

Ezen időszakban a Szent László térről a Kaifland felé a következő útvonalon fog járni a 12-es busz: Szent László tér-Avram Iancu-Sucevei-Horea-December 22 tér-Ghe. Costaforu-D. Cantemir-Muntele Găina-Războieni-Seleuşului-Velenţa-Eforie-Bumbacului-Morii-Nufărului-Ogorului-Nufărului (Kaufland).

Marcu András

Az idei Nyíló Akác Napok teljes programja

Május 18 és 21 között 25. alkalommal rendezik meg Érmihályfalván a Nyíló Akác Napokat.

Íme a teljes program:

Május 18., csütörtök:

08:00 – Haszon- és díszállat seregszemle (Móka parti szín)
10:00 – Tavaszi vásár (piac)
17:00 – Ökumenikus istentisztelet (református templom)
18:00 – Kórustalálkozó (művelődési ház)
19:00 – Kristófi János orgonaművész koncertje (római katolikus templom)

Május 19., péntek:

10:00 – Nyíló Akác Kupa kispályás nemzetközi focitorna ifi csapatoknak (Praszler stadion)
11:00 – Derűs Őszért – Szociális együttműködés határok nélkül (szociális otthon)
13:00 – önkormányzati találkozó (Gödör rendezvényház)
16:00 – megnyitó (főtér)
18:00 – Mădălina Lefter koncert
19:00 – Playtime koncert
21:00 – AB/CD koncert
23:00 – retró diszkó (százholdi sportpálya)

Május 20., szombat:

09:00 – Nemzetközi kézilabda torna (sportcsarnok)
10:00 – Sakkverseny (játszóház)
10:05 – Íjászbemutató (Százhold)
12:00 – Aranylakodalmasok köszöntése (művelődési ház)
14:00 – Aszfaltrajz verseny (főtér)
14:05 – Lovasparádé, fogatok szemléje (Praszler stadion)
15:00 – Menő Manó Módi – Gyerek divatbemutató (főtér)
17:00 – Dobrossy Family bűvészműsor
18:00 – néptáncgála
20:00 – Dreamers koncert
20:05 – Kukás guru – bohózat, a Móka színjátszó csoport bemutatója (művelődési ház)
21:00 – Margaret Island koncert (főtér)
23:00 – Diszkó (Százhold)

Május 21., vasárnap:

09:00 – Gasztronómiai versenyfutás – főzőverseny (strand)
11:00 – Gyerekprogram (strand)
15:00 – a Silver Wings Egyesület bemutatója (főtér)
16:00 – Nyíló Akác Szépe, meglepetés vendégekkel
19:00 – Kis Grofó koncert
20:00 – Ami koncert
22:00 – Republic koncert
00:00 – Záróünnepség, tűzijáték

A Festum Varadinum mai (május 12.) programja

Május 7 és 21 között zajlik Nagyváradon a Festum Varadinum rendezvénysorozat.

Íme a mai program:

09:00 – Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium – Nyitott kapuk, iskolanap
15:00 – Partium Keresztény Egyetem új épületének amfiteátruma – Erdélyi Történetek-Történetek Erdélyről, történelemtudományi doktorandusz konferencia
16:00 – Nagyváradi Vár – Szent László, a lovagkirály, történelmi vetélkedő
17:00 – Ady Endre Liceum díszterme – Vároalapítási legendák, előadás
17:00 – Lotus Center, Cinema Palace – Poligamy, vígjáték
18:00 – Nagyváradi Vár, I épület, tanácsterem – Műemlékeink, régi képeslapok vetítése
18:00 – Bodega – Behance Portfolió Szemle
18:30 – Szakszervezetek Művelődési Háza – Finding gólyabál, Bihar megyei középiskolások gólyabálja
20:00 – Moszkva Kávézó – Zagar koncert

Marcu András